Mūsų draugai

VDU Japonistikos klubas Hashi

 ---

 ---

Japoniško maisto restoranas

 ---

Japonija.lt Daugiau informacijos
Krepšelis tuščias
 
Žaliaarbata.lt siūloma tik 100% Japoniška, 100% rūšinė, 100% pirmo skynimo žalia arbata.

Arita-yaki žalios arbatos arbatinukas su Japoniško stiliaus piešiniais

0

69,00 €

Trumpai:

Žaliai arbatai ruošti skirtas arita-yaki (jap. k. 有田焼)  japoniškos keramikos arbatinukas.

Arita-yaki keramika gaminama Arita apylinkėse pietinėje Kyushu saloje. Arita-yaki taip pat yra seniausias japoniškas porcelianas kuriam jau daugiau nei 400 metų.

Arbatinuko esminės savybės:

  • Aukščiausios kokybės Arita-yaki keramika. Rūšinė keramika yra kokybės ir saugaus naudojimo garantas.
  • Išskirtinio dizaino ir riboto kiekio produkcija. Šios produkcijos neįsigysite prekybos centruose ar tinklinėse parduotuvėse.
  •  Arbatinuko dydis pritaikytas žalios arbatos ruošimui. Žalią arbatą galime plikyti du tris kartus, tačiau paruoštą arbatą būtina išpilstyti į puodelius. Arbatžolių nereikėtų ilgą laiką laikyti užplikytame vandenyje. Dėl šios priežasties žaliai arbatai skirti arbatinukai yra nedideli ir labai patogūs.
  • Keramika skrita ne tik kasdieniam vartojimui, bet ir puiki interjero detalė. Arita-yaki yra itin svarbi Japonijos keramikos istorijos ir šimtamečių tradicijų dalis.

Apačioje esančiame straipsnyje kviečiame išsamiau susipažinti su šia unikalia keramika, jos istorija, tradicijomis ir įtaka tiek Japonijos ekonomikai modernizacijos metu tiek ir paprastų žmonių gyvenimo stiliui.

Arita-yaki keramika ir žalioji arbata suteiks jums žvalumo padės jums pasijusti sveikesniems ir laimingesniems. Skanaus! ! !

Liko tik 1

Produkto aprašymas

Arita-yaki japoniško porceliano gimtinė

Arita-yaki jap. k. 有田焼 vadinama japoniška keramika kuri kildinama iš Arita miesto apylinkių, Hizen provincijoje (šiais laikais Saga ir Nagasaki prefektūros), Kyushu saloje. Arita-yaki taip pat yra seniausias japoniškas porcelianas kuriam jau daugiau nei 400 metų.

Keramikos istorijos tyrinėtojai Arita-yaki tėvu įvardina Yi Sam-pyeong keramiką, kuris 1616 metais į tekančios saulės šalį atvyko iš Korėjos pusiasalio. Yi Arita apylinkėse atrado balto molio klodus kurie leido jam iškepti pirmuosius porceliano indus Japonijoje.

Nors porceliano gamybos technologija atkeliavo iš Korėjos, ji sietina su Kinijos keramikos mokykla. Visgi japonai kaip ir kitose srityse įsisavinę technologijos pagrindus ėmėsi tobulinti gamybos procesus remdamiesi įprastiniu klaidų ir bandymų metodu. Net ir šiais laikais nuolatinis tobulėjimas verslo pasaulyje pirmiausiai sietinas su japoniška kaizen koncepciją.

Pradžioje japoniško porceliano gamybos apimtys buvo labai ribotos, visa produkcija buvo skirta tik vietinės rinkos poreikiams patenkinti. Tačiau vietiniai keramikai užčiuopę aukso gyslą tobulėjo labai greitai ir jau po kelių dešimtmečių, 1653 metais, Olandų Rytų Indijos bendrovė pradėjo Arita porceliano eksportą į Europą. Pirmieji Europos rinkai skirti japoniško porceliano gaminiai pasižymėjo vakarietiškomis formomis bei Kinijai būdingomis dekoracijomis.

Arita-yaki gaminiai, dar žinomi kaip imari-yaki (Imari didžiausias to meto Kyushyu salos uostas iš kurio išplaukdavo keramikos gaminių prikrauti olandų laivai), netruko išpopuliarėti Europos kilmingųjų tarpe. XVII-XVIII a. Europoje ypač vertinti dideli ąsočiai, dubenys, lėkštės ir vazos dekoruotos sominishiki stiliumi (baziniai mėlybos ir baltos spalvos raštai bei spalvotos dekoracijos).

Tikruoju japoniško porceliano aukso amžiumi galima vadinti XIX a. kuomet japoniška keramika labai paplito ir tapo neatsiejama to meto Europos interjerų dalimi. XX amžiaus pradžioje japonizmo banga atslūgsta, tačiau Art Nouveau dekore išlieka madingi japoniški elementai.

Nereikėtų užmiršti ir pačios Japonijos, kurioje Arita-yaki keramika atliko itin svarbų vaidmenį keisdama tradicinės visuomenės gyvenimo stilių bei grožio sampratą. Nuostabūs balti porcelianiniai bei puošniai dekoruoti indai pakeitė tradicinius medinius ar iš žemės gamintus namų apyvokos daiktus. Arita keramika būdavo dekoruojama atsižvelgiant į skirtingus metų laikus jiems būdingais simboliais. Tokiu būdu keramika praturtino meninį japonų suvokimą ir negrįžtamai pakeitė tradicinės visuomenės gyvenimo būdą.

Kitas itin svarbus aspektas yra keramikos gaminių indėlis sparčiai modernizuojamoje Japonijos ekonomikos struktūroje. Edo laikotarpiu (1603-1868) keramikos gamyba buvo grįsta meistrystės principais. Meiji era (1868-1912), pirmiausiai siejama su Japonijos modernizacija visose srityse (teisė, švietimas, ekonomika, kariuomenė ir pan.), palietė ir gana tradicinę keramikos pramonę. Meiji laikotarpiu keramika pradėta gaminti masiškai, mechanizuoti įvairūs gamybos procesai.

XIX amžiaus antroje pusėje porcelianas tampa viena svarbiausių eksporto prekių kurios ekonominė nauda prilygo to meto Japonijos eksporto struktūroje dominavusiam variui ir šilkui.

Meiji eros metais Japonija itin daug dėmesio skyrė Japonijos produkcijos pristatymui pasauliniame kontekste. Tam puikiai pasitarnavo pirmosios tarptautinės parodos. 1862 metais Londone vykusioje pasaulinėje parodoje lankytojai galėjo susipažinti su Didžiosios Britanijos konsulo Japonijoje sero Rutherford Alcock lakuotų indų ir keramikos dirbinių kolekcija. Dalyvaudami parodose japonai siekė ne tik pristatyti savo gaminius, bet taip pat susipažinti su Europoje taikytomis keramikos gamybos technikomis. Dalyvavimas tarptautinės parodos Londone, Paryžiuje ir kt. leido išanalizuoti Europoje vyravusias madas, suprasti vartotojų skonį ir lūkesčius.

Šiandien Arita-yaki keramika išlaikiusi šimtmečių išbandymus yra vertinama tiek kaip meno  kultūros palikimas tiek ir kaip keramika puikiai tinkanti kasdieniniam naudojimui.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Parašykite pirmą atsiliepimą apie “Arita-yaki žalios arbatos arbatinukas su Japoniško stiliaus piešiniais”

Įprastai pristatome per 3 - 5 darbo dienas. Paštininkas Jūsų užsakytą arbatą pristatys nurodytu adresu. Jeigu pristatymo metu nurodytu adresu Jūsų neras, bus išrašytas ir paliktas siuntos lapelis, su kuriuo prekes galėsite atsiimti Lietuvos pašte (visus siuntinius siunčiame kaip registruotą siuntą, todėl atsiimant būtina turėti asmens dokumentą). Taip pat Jums išsiųsime siuntos stebėjimo nuorodą, kurioje galėsite stebėti siuntos kelią į Jūsų namus. Jei pageidaujate gauti siuntą į LP Express arba Omniva paštomatą, užsakymo pastabose nurodykite tikslų paštomato adresą ir kurios įmonės paštomatas tai yra. Daugiau informacijos rasite paspaudę šią nuorodą.